fbpx

Szukaj w naszym serwisie

+48 691 274 378 kontakt@pracowniador.pl
  • pl-PL
  • English (UK)
images/header/s1.jpg
Pierwsze wzory skrzydeł, które zrobiłam ponad trzy i pół roku temu, to motyl Monarcha. 
Danaus Plexippus to wędrowny dzienny motyl z rodziny rusałkowatych, występujący głównie na terenie Ameryk, od Kanady po Argentynę. Najbardziej znany jest ze spektakularnych z racji na widok i na długość ( około 3000 km) jesiennych migracji. 
fot: Armon - Monarch Butterfly, źródło Wikipedia
Skrzydła zamówiła tancerka brzucha z Florydy - Vannezy. Moja klientka oprócz bycia tancerką, pasjonuje się również motylami. Zajmuje się hodowlą motyli, zwłaszcza motyli Monarcha, i marzyła o tym, by mieć skrzydła jak te motyle. 
Zrobienie tych skrzydeł było dla mnie wyzwaniem, bo nie wiedziałam wtedy jeszcze, jak rozplanować skrzydła na tkaninie, jak zrobić kropki, żyłki. Vanneza mi zaufała, zaryzykowała i udało się.
fot. Jan Drzewiecki
Przed wysyłką skrzydeł  postanowiliśmy, z mężem Jankiem, je sfotografować. (Z czasem stało się tradycją - fotografowanie skrzydeł przed wysyłką, aby uwiecznić kolejne wzory i aby później wysłać zdjęcia klientom ).
Było zimno (koniec zimy), około 3 stopnie Celsjusza i było wietrznie. Ale efekt, mimo aury . Do dziś to pierwsze zdjęcie należy do moich ulubionych, mojego męża również.
fot Jan Drzewiecki
Po kilku tygodniach od Vannezy dostałam zdjęcie. Przedstawia ją podczas tańca. Nie jest może najwyższej jakości, ale jest bardzo malarskie, ma swój urok. 
Od tego czasu namalowałem wiele skrzydeł, woali i odzieży z tym wzorem - stał się jednym z najpopularniejszym wzorów. Są nawet przypadki, że moje skrzydła są kopiowane na poliester (kupowano je tylko w tym celu).
To smutne, ale ci, którzy mają moje skrzydła wiedzą, jaka jest różnica w jakości ( ale o tym, napiszę innym razem).
Od czasu pierwszych skrzydeł zmieniłam sposób malowania skrzydeł, lepiej opanowałam technikę. Zmienił się także kształt skrzydeł, rozmiar, rozmieszczenie białych kropek, sposób wykończenia. Osiągnęłam konsensus i od dłuższego czasu wszystkie skrzydła są w praktycznie takie same. 
fot. Jan Drzewiecki
P.S. Vanneza od tamtej pory zamówiła kolejnych sześć par skrzydeł. To chyba znaczy, że jest zadowolona :) 
Masz pytania? Zadzwoń:
+48 691 274 378

Wybierz wzór, złóż zamówienie
Za kilka dni otrzymasz swój produkt

Kontakt

Pracownia Projektowo-Krawiecka "DOR"
Dorota Drzewiecka
Królewiecka 23
09 - 402 Płock

+48 691 274 378